+48 607529308

Medycyna ratunkowa – profesjonalne kursy dla personelu medycznego

Organizujemy kursy i warsztaty z zakresu medycyny ratunkowej dla personelu medycznego. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do lekarzy ze specjalizacją i w trakcie specjalizacji, pielęgniarek, ratowników medycznych, stomatologów, sanitariuszy oraz innych pracowników branży medycznej. Szkolenia dotyczą wybranych aspektów medycyny ratunkowej.

Oferujemy ponadto możliwość organizacji kursu odpowiadającego na zgłaszane zapotrzebowanie tematyczne. Nasi doświadczeni instruktorzy są w stanie profesjonalnie przygotować i przeprowadzić kursy, szkolenia i warsztaty dotyczące dowolnych zagadnień z zakresu medycyny ratunkowej, w zależności od oczekiwań klientów.

Kursy są organizowane regularnie, co sprawia, że każdy zainteresowany może zdecydować się na uczestnictwo w zajęciach w dogodnym, a jednocześnie możliwie szybkim terminie. Szkolenia i warsztaty prowadzą wykwalifikowani instruktorzy o bogatej wiedzy teoretycznej oraz umiejętnościach praktycznych, zdobytych w pracy m.in. na oddziałach intensywnej terapii, SOR czy w ratownictwie medycznym. Po zakończeniu szkoleń uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu w formie papierowej.

Kursy z medycyny ratunkowej o zróżnicowanej tematyce

Medycyna ratunkowa to specjalizacja zajmująca się ratowaniem zdrowia i życia pacjentów na miejscu wypadku, w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz w innych przypadkach nagłych zachorowań. Wymaga od lekarzy, ratowników medycznych i innego personelu medycznego rozległej wiedzy z zakresu diagnostyki, ale również farmacji, psychiatrii czy traumatologii. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom personelu medycznego, oferujemy profesjonalne kursy i szkolenia o zróżnicowanej, rozległej tematyce.

Kursy z zakresu medycyny ratunkowej mają na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności specjalistów medycznych. Tematyka szkoleń jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. zagadnienia z zakresu rzadziej spotykanych przypadków medycznych, które przysparzają dużych wyzwań terapetycznych, czy też przypadków i problemów medycznych, z którymi na co dzień spotykają się ratownicy i lekarze.

W zależności od konkretnego szkolenia kursy trwają od jednego do kilku dni. Podczas zajęć instruktorzy wykorzystują rozmaite narzędzia i techniki, dzięki którym zdobywanie wiedzy jest łatwiejsze i skuteczniejsze. Należą do nich np. wykłady i ćwiczenia, ale również pokazy umiejętności praktycznych, warsztaty czy symulacje scenariuszy.

scroll to top icon